Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Street Fighter 2 CE Oyna

Reklam: Oyununuz Yükleniyor 10 ([X])
Oyuna oy verebilmek için lütfen üye olunuz
Street Fighter 2 CE Oyna

Street Fighter 2 CE Oyna

Eklenme: 09-03-2014

Etiketler:Street Fighter  dovus  emulator  atari  abandoned

Rating starRating starRating starRating starRating star

Oyun Hakkında:

Eskiden atari salonlarında dövüş oyunu dedin mi ilk akla gelen oyun. Bir nesil bu oyun uğruna okulu asıp oynamaya giderdi :) şimdi ise eskilerin tadını unutamayanlara oyunu ayağınıza getirdik. Bol şanslar...

Nasıl Oynanır:

Street Fighter (Türkçe anlamı: Sokak Dövüşçüsü), Capcom şirketinin Ağustos 1987'de ilk olarak piyasaya sürdüğü ve geniş bir oyuncu kitlesini peşinden sürükleyen video oyundur. Takashi Nishiyama ve Hiroshi Matsumoto tarafından tasarlanmıştır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde ün yapmış dövüşçüler bu oyunda birbirleriyle üstünlük mücadelesine girişmiştir. Ayrıca her oyuncunun bir hikâyesi bulunmaktadır. Oyuncuların kullandıkları tuşlar 6 adettir, ve dünyanın ilk 6 tuşlu oyunu olma özelliğine sahiptir. Bunlar: Low Kick (Zayıf Tekme), Normal Kick (Normal Kick), Heavy Kick(Şiddetli Tekme) ve Low Punch(Zayıf yumruk), Normal Punch(Normal yumruk), Heavy Punch(Şiddetli Yumruk)'dır.


Video oyun sektörü 1989 gibi yıllarda çok küçükken capcom final fight ile turnayı gözünden vurmuş 80.000 makine satmıştır. Donanım ve yazılımı beraber sattığı için iyi para indiren capcom bu konseptte iş oldugunu farkeder ve varını yoğunu ortaya koyup tüm parasıyla 40 kişilik bir ekip kurarak street fighter 2'yi 1992'de oyun salonlarına getirme kararı alır.

Dönemin en büyük oyunları bile maksimum 20 kişilik oyunlarla hazırlanırken 40 kişi iki yıl boyunca street fighter 2 üzerinde uğraşırlar. Ekibin başına Noritaka Funamizu getirilir. Bu eleman iki tane sağ kolu takıma ekler. Bu adamlardan biri karakterler ve mekanlarla, Diğeri de oyunun oynanışı ve teknik planlamayla sorumludur. 2 yıl sabah aksam yılmadan çok yoğun bir eforla oyunu ortaya koyarlar. Oyunda en önem verdikleri şey "eğlence" faktörüdür.

Eğlencenin üzerinde dururken ortaya koydukları sonuç gerçek bir sanat eseridir. Tekrar oynanabilirlik düzeyi çok yüksek, dönem itibariyle ilginç karakterlere sahip, olağanüstü detaylı grafiklere sahip bir oyun ortaya çıkar. Sonuçta ne kendileri ne capcom dahil böyle bir başarı beklemiyordur ve tüm dünyanın kahramanı olurlar.

Street Fighter 2'nin üzerinde calıştığı cps1 donanımı 1990 yılı itibariyle en büyük rakipleri olan sega, ya da namco'ya göre oldukça dar olmasına rağmen, çok calışma ve optimizasyonla donanımı son noktasına kadar kullanırlar. Geliştirici ekibin düştüğü notlardan biri de o dönem capcom'un oldukca düşük maaşlar ödediği ve çok paralar kazanmamış olduklarıdır. Yine de ekip şanlı şöhretli o günleri unutulmaz zamanlar olarak hatırlıyorlar.

Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
İlgini Çekebilecek Diğer Oyunlar...
Sponsorlu Bağlantılar

finalfight

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 862 oyunda, 3367578 oynanma ve 1854 kayıtlı üye vardır.

X
Tam Ekrandan Çık