Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Haberler

Final Fight
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:22 - 0 yorum

Yaklaşık 30 senede geçse hala oynanabilirliğini kaybetmemiş, ve bu gidişle de sanırım bir 30 sene daha oynanabilir olmayı sürdürebilecek ender oyunlardandır. Atari salonu zamanlarında bu oyunla tanışmamış birinin emülator ya da sitemizdeki gibi online oynama vasıtası ile oyunun hastası olması zordur,  Ama  o zamanları yaşayan bizim gibi eski atari salonu müdavimleri kesinlikle bırakamaz bu oyunu oynamayı.

Oyundan kısa bahsedecek olursak

Final Fight’da Haggar karakteri yani kaçırılan kızın babası, cody, kızın sevgilisi ve guy, cody\'nin arkadaşı olmak üzere 3 karakter bulunur. Bu oyun brawl oyunlarının en gözde olduğu 1989 yılında piyasaya sürülmüştür. ilk başlarda adı Street Fighter olarak düşünülmüş ama sonradan Final Fight olarak karar verilmiştir. Capcom firması Street Fighter ismini  ise bu oyundan 2 sene sonra piyasaya çıkıp ve dünyayı sarsacak bir başka oyun için saklanılmıştır…- Bölüm sonu canavarları haricindeki rakipleriniz için bilmeniz gereken prensip şudur:

Eğer tüm adamlar karakterinizin önünde ise sadece yumruk kullanarak beş - on adamı aynı anda dövmek  sorun olmuyor. Eğer ki rakiplerinizden biri onde biri arkanızda ise, gereken müdahale yapılmazsa o iki adam bile oyun karakterinize büyük darbeler indirebilir hatta karakterinizi öldürebilir. İşin püf noktası tüm adamları tek tarafta toplamaktır. Bu en kolay rakibinizi sırası ile tutup diğer taraftaki adamların üzerine atmaktır..

Unutmayın yerde duran bıçak, kılıç, su borusu gibi silahlar sizi daha güçlü yapmayacaktır. Çoğu zaman yumruklarınızın hızını ve sertliğini bu silahlarin gücüne tercih etmek gerekir, Genellikle de yukarda da yazdığım gibi çok sayıda düsmanın, size hem önden hem arkadan saldırdığı durumlarda…  Yerdeki silahlarla çok sayıda adamı dövmeye çalışırken ilk bir iki seferde bir kaç düşman ölse de mutlaka geride kalanları oyun karakterinizi araya alıp oldukça etkili darbeler indirecekti. Kılıçı, Andore gibi az sayıda ve oldukça güçlü olan düşmanlarla savaşırken tercih etmelisiniz

Karşınızda ki bir adamı öldürmemişken ilerlemek, büyük ihtimalle ekranda başa cıkılmayacak kadar cok düşmanın birikmesinden başka hiç bir işe yaramayacaktır. o yüzeden bazı özel istisnalar hariç (enerji almak gibi ) ekrandaki bütün düşmanları öldürmeden ilerlememek gerekir.

Final Fight oyununda başarılı olmak için büyük ölçüde nerden hangi adamın çıkacağını bilmeyi, yani tecrübeyi dolayısı ile de atari salonlarına jeton karşılığı bırakılan bol miktarda parayı gerektirecek şekilde dizayn edilmiştir  Bu yüzden, oynamaya yeni başlamışken sürekli dayak yemek sizin bu oyunu beceremediğinizi göstermez. Onun için hemen moralinizi bozmayınız.


Son bir tüyo: Zeminden ateşlerin çıktığı bölümde Edi E den hemen sonra gelen, eğer ki dikey düzleminizi hiç bozmazsanız, yani yukarı aşağı hareket etmeden sadece sağ sol tusları ile oynarsanız, ilk iki alev hariç hic bir alev size dokunmayacaktır. Diğer adamlar cayır cayır yanarken siz alevlerin bacaklarınızın arasından geçip gitmesini seyredersiniz.Son yorumlar
Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

finalfight

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

X
Tam Ekrandan Çık