Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Haberler

Tekken 3
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:14 - 0 yorum

Hiç unutmuyorum atari salonunda bi gün, köşedeki marketten şimdi adını hatırlayamadığım ama vişneli, safi buzdan oluşan dondurmamla beraber takılıyoruz.. kapalı bir mekan olduğundan yazın sıcakların da etkisiyle içeride resmen bir cehennem atmosferi var. bir taraftan dondurmamın erime hızıyla yarışıyorum diğer yandan gözüm gals panic oynayan arkadaşlarda...

 

Nasıl sıkıldım bilmiyorum ama izlemeyi bırakıp başı boş olan tekken 3 ün önüne gidiyorum. Oyuna hala yabancıyım ama o zamanlar law seçip önüme geleni sadece tek hareketle, hani şu takla attığı, yenebildiğim için artık çamura yatmaya başlamışlardı... + olm sade bi hareket biliyon lan ne konuşuyon lafları boğazıma kadar geldiğinden ki çok sürmedi, yeni karakterlere yönelmişim, o yüzden makinanın boşalmasını kolluyorum pratik yapmak için. o dönem süper hareketi ile vurduğunu fizana yollayan paulla çalışıyorum. O an için çok iyi olduğumu söyleyemem ama kötü de değilim.

 

Şuna basınca noluyo lan derken yanımda benden 3-5 yaş büyük, hayvan gibi, eli yüzü façalı esmer kara bi çocuk belirdi ve kendisinden beklendiği gibi sormadan etmeden tak jetonu atarak oyuna girdi. O tipi görünce ben artık nasıl tırstıysam ne seçtiğini bile hatırlamıyorum. Dövüşün başlamasıyla öğrendiğim ne hareket varsa bu elemanın üstünde denedim. ilk oyunu kazandığımda bana öyle bir bakış attı, bi iki saniye daha göz temasını korusam taş kesilicem. Sanırsın medusa pezevenk. Lan bırak yensin di mi ama serde gerizekalılık var. hehehe nidalarıyla ikinci roundu da almak üzereydim, ama bildiğin resmen intihar ediyordum. Tam o arada eleman + Bana bak bi duşa daha basarsan zikerün ebeni.. diye bana döndü. ben de + ta-taam abi diye elimi kolumu çektim aletten. Tamam çektim çekmesine de adam vurdukça paul blokluyordu. eleman "laan noliiy la" dese de vurmaya çalışırken süre bitti. Ee tabi ben önde olduğum için kazanmıştım. hayatta yediğim en gerizekalıca dayağı yemiştim o gün. amk senin ben paul.

 

Neyse oyuna gelecek olursak atari salonlarında street fighter dan sonra bana en çok jeton harcatmış oyunlardan biriside Tekkendir. Bir o kadar da arkadaş edinmişimdir bu oyun sayesinde. Tekken 3 bana göre serinin iyisi ve en çok yenilik getirenidir. Mesela Tekken 2 de yere düşünce yarım saat yerden kalkamıyordunama bu seride bu kalkamama olayını bu düzeltmişlerdi. Tekken 2 de oyunun temposunu yavaşlatan bir etkendi bu ve verem ederdi oynayanı. Tekken 3 ün bir diğer güzelliği ise çok fazla karakter eklenmesidir, yaratıcılık adına zirve noktasıydı Tekken 3
Oyunun üzerinden yıllar geçti ama hala komboları aklımda. Ve oyunu bilen birileriyle oynamak çok zevklidir. Yoksa bilgisayara karşı zevk verimiyor. Eddy i seçip sadece ayak tuşlarına basan adamlar tabi size zevkten ziyade sinir verebilir..Sitemizde Tekken 3 oynamak için tıklayınız.

Captain Commando
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:14 - 0 yorum

1991 yılında Capcom oyun firmasının piyasa sürdüğü, bir neslin ömrünü atari salonlarında geçirmesini sağlamış efsanevi oyun. Çocukluğumu verdiğim bu güzel oyunun hatrına, üşenmeyip oyundakı bütün karakterler ve özlelliklerini tek tek anlatacağım.

 

Oyundaki kahramanlarımız:

 

Captain Commando - Uyuna ismini vermiş olan karakter. Commando team in lideri.
Mack The Knife - Bıçaklı mumya karakter. Muhtemelen oyunda en çok tercih edilen karakter.
Ginzu The Ninja - Bushin Ninjutsu stiliye kavga eden karizmatik ninja..
Baby Commando - Özel olarak dizayn ettiği bir robot içinde dövüşen süper dahi bebek..

 

Birinci Bölüm - CITY

 

Wooky - Yeşil kıyafetleri ile sık sık karşımıza çıkan dandik karakter. Robota binip üzerimize de saldırırlar..
Eddy - Wooky nin mor kıyafetli ve teknik olarak biraz daha gelişmiş olanları.
Skip - Kafalarinda kırmızı bandana olan bıçaklı haydutlar. Sarı ceket giyerler..
Dolg - İlk bölümün dandik boss u. Bankayı tam soymak üzereyken pataklardik..

 

İkinci Bölüm - MUSEUM

 

Carol - Ellerindeki elektrikli magnetlerle saldıran pembe saçlı kızlar
Brenda - Carol un sarışın ve alttan alttan elektrik veren tipi
Sonie - Skip in kırmızı ceketli hali
Samson ve Organo - İlkel mağara adamları. Samson mavi, Organo kırmızı kiyafetler giyer
Marbin - Ufak boylu, kel, şişman ve ateş püskürten karakterler
Shtrom Jr. - İkinci bölümün yeşil saçlı, hayvanımsı, ok atan boss'u.

 

Üçüncü Bölüm - NINJA HOUSE

 

Mardia - Uzun boylu, kaslı, kırmızı saçlı kız karakterler. Yeşil sümüksü sıvılarlarla saldırırlar
Musashi - Kılıçlı, kahve rengi giysili, iri yarı samuray. İsmini Miyamoto Musashi den almıştır
Kojiro - Kırmızı kıyafetli, tekme tokat saldıran ninjalar. ismini sasaki kojiro'dan almıştır
Sasuke - Yeşil kıyafetli, kılıçla saldıran ninjalar. ismini sarutobi sasuke'den almıştır
Hanzo - Mavi kıyafetli ve shuriken ile saldıran ninjalar. ismini tahmin edildiği uzere Hattori Hanzo dan almıştır
Yamato - Üçüncü bölümün pembe saçlı, kılıçlı, karizmatik ninja boss'u. ginzu'nun geçmişten ezeli rakibi.

 

Dördüncü Bölüm - CIRCUS CAMP

 

Dick - Wooky'nin mavi kıyafetli ve silahlı versiyonu. Oyunun snes versiyonunda bulunmamaktadır.
Monster - Dördüncü bölümün boss'u. Çılgın doktor Dr. T.W. tarafından iri yarı bir canavara dnüştürülmüştür.

 

Beşinci Bölüm - SEA PORT

 

Bu Bölümde bir sörf tahtası uzerinde Dr. T.W.nin peşine düşülür. sadece ninjalar, çeşitli silah ve enerjiler mevcuttur
Dr. T.W. - Beşinci Bölümun bossu. Hızmotoruyla kaçmaya çalışırken pataklanır

 

Altıncı Bölüm - AQUARIUM

 

Z - Metalden kıyafetli, uzun pençeleriyle saldıran karakter
Shtrom ve Druk - Altıncı Bölümun boss lari. Shtrom, Shtrom Jr.'nin pembe renkli ve sarı saçlı versiyonu. muhtemelen Shtrom Jr.'un babası. Druk ise Shtrom un mavi renkli ve kızıl saçlı versiyonu

 

Yedinci Bölüm - UNDERGROUND BASE

 

Bu Bölümde maalesef yeni karakter veya karakterler yok. daha önce dövdüğümüz adamlar gelir
Blood - Yedinci Bölüm ün boss u. İri yarı, kaslı, yarı çıplak, uçan tekmelerle saldırır.

 

Sekizinci Bölüm - ENEMY S SPACESHIP

 

Bu Bölümde maalesef yeni karakter veya karakterler yok. daha önce dövdüğümüz adamlar gelir
Doppel - Sekizinci Bölümün boss u. Kendisi aslında yeşil elbiseli, şişman bir adamdır. Oyunda seçmiş olduğumuz karaktere ve ek olarak oyunda ki başka bir karaktere donüşerek saldırır.

 

Dokuzuncu ve Son Bölüm - CALLISTO

 

Diger Bölümlerde dövdüğümüz bütün karakterler ve buna ek olarak ilk Bölümun bossu Dolg gelir
Scumocide - Son Bölümün boss u. Asıl Antagonist, Callisto gezegeninin patronu ve oyundaki bütün kötü karakterlerin patronudur. Ateş ve buz kombinasyonları ile saldırır.Metal Slug Efsanesi
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:11 - 0 yorum

İlk seri Nazca Co. firması, diğer serileri ise SNK Neo Geo oyun firması tarafından üretilen süper ötesi detaylar ve esprilerle dolu macera ve heyacan dolu bir oyun..

Sitemizde serinin ilk 5 oyunu oyananabilmektedir. Oyun serisinin tam isimleri ve çıkarılış yılları aşağıdaki gibidir. Oynamak için Linklere tıklayabilirsiniz.

1. Metal Slug - Super Vehicle (1996) 
2. Metal Slug 2 - Super Vehicle 2 (1998)
3. Metal Slug X - Super Vehicle (1999)
4. Metal Slug 3 (2000)
5. Metal Slug 4 (2002) 
6. metal slug 5 (2003) 


Half Life'da Nükleeri Kuran Pic
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:08 - 0 yorum

Half Life'da nükleeri kurulduktan sonraki o kaçışma anı yok mu, işte oyunun asıl en heyecanlı kısmı o. Adeta herkesin götünde ayı bağırıyor. Roketli adama levyeyle giren çılgın oyuncu bile o sesi duyduğunda akli dengesini yitirmiş gibi koşuyor. Tam kendini güvenli bir yere atmışken, soteye yatan bomba atarlı mp5'li piç ise veriyor mermiyi, veriyor bombayı. Levyeli dayı ölüyor ve nükleerli alanda doğuyor. Tabi kapılar çoktan kapanmış artık. Levyeli garibim ölecek olmanın bilinciyle yere duvara kendi amblemini boyuyor veya levyeyle etrafa vurarak gürültü çıkarıyor. Sonuç olarak, nükleer de o garibimin götünde patlıyor.. /:
Prototip SNES PlayStation Bulundu
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:04 - 0 yorum

Prototip SNES PlayStation Bulundu Sony ev oyun konsolu arenasına girmeden önce SNES Super Nintendo için CD-ROM sürücüsüne sahip Nintendo firması ile çalışıp protatip bir konsol üretti. Tabii ki, bu proje protatip olmaktan öteye geçemedi - 1991 yılında CES Sony resmi olarak sadece Nintendo yerine rakip firma olan Philips ile çalışıyordu.. Bu video oyun tarihinin en rezil çifti idi, ama Sony tek başına PlayStation sistemini, oyun sanayisi devi Nintendo'nun hakimiyetini sona erdirmek ve yıllarca adından söz ettirecek markasını kuracak en çok satan konsolunu yaratarak intikamını almış oldu. Sony Playstation Nintendo Sony Playstation Nintendo Poster, babasından makineyi aldığını söylüyor: Babasının nintendo'ya iş yapan bir şirket için çalıştığını daha sonraları iflas ettikten sonra babasına ait üzerinde çöp yazan bir kutudan bu konsolun çıktığını belirtti. PlayStation zamanında, Sony Interactive Entertainment, Inc. Başkanı ve CEO'su olan Olaf Ólafsson Nintendo ile anlaşma yaparak 1994 yılında PlayStation konsolu ile piyasada yer aldı.

Sponsorlu Bağlantılar

finalfight

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

X