Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Sunset Riders Oyna

Reklam: Oyununuz Yükleniyor 10 ([X])
Oyuna oy verebilmek için lütfen üye olunuz
Sunset Riders Oyna

Sunset Riders Oyna

Eklenme: 02-04-2014

Etiketler:play sunset riders  sunset riders oyunu  atari oyunlari  kovboylu atari oyunu  emulator  eski atari oyunları

Rating starRating starRating starRating starRating star

Oyun Hakkında:

İşte atari salonlarının en sevilen ilerlemeli kovboy oyunlarından Sunset Riders. Maceraya hazırmısınız ?

Nasıl Oynanır:

konami tarafından 1991 yılında piyasaya sürülmüş bir run and gun klasiğidir. oyun, arcade konsolların yanısıra 1992'de sega mega drive'a, 1993'te de super nintendo'ya adapte edilmiştir.

oyunun konusu vahşi batıda geçer. oyuncular 4 adet kelle avcısı'nı (steve, billy, bob, cormano) yönetirler. oynanış tarzı contra gibidir ama ordan oraya zıplamaktan çok kurşunları hedefleme ve zamanlama üzerine kurulu bir düzeni vardır. steve ile billy tabanca kullanırken, bob ile cormano tüfek kullanmaktadır. tüfek mermileri tabancaya göre daha yavaştır ancak daha geniş açıda kontrol sağlar (oyuncular da genelde geniş açı kontrolünü önemsediği için, bir de sempatik meksikalı karizmasından ötürü cormano'ya sarılırlar). oyunu popüler yapan özelliklerin başında dörtlü oyun konsolu gelir. dört kişinin aynı anda oynayabilmesi (cooperative play), dönemin oyunları arasında popüler bir artıdır.

karakterler 8 yöne doğru ateş edebilmektedirler. kol alt çaprazlara çekilerek zıplama tuşuna basınca, karakterler kayma hareketi yapar, ki ani kaçmalar için birebirdir (6. bölümdeki kızılderili boss "chief scalpem" da jetonların ardı ardına gitmemesi için bu hareketi iyi yapabiliyor olmak şarttır). oyunda kimi run and gun'ların aksine düşmanlarla çarpışmak öldürmez. oyunun kimi kısımlarında açılabilen kapılar mevcuttur, buralardan düşmanlar çıkabilir, power-up'lar elde edilebilir. düşmanlar tabanca, tüfek, bıçak, dinamit, meşale gibi silahlar kullanırlar. hepsinin değişik menzilleri ve etki alanları vardır. dinamitler hızlı davranılarak geri fırlatılabilir. her bölümün sonunda bir boss gelir ve bölümün başında vâdedilen para oyuncular arasında verdikleri damage'a göre bölüştürülür.

Oyunda 4 tip power-up bulunur. ölündüğünde tüm power-up'lar kaybedilir.
1- rapid fire: süslü altın bir şerif rozeti şeklindedir. tuşa basılı tutarak ateş edebilmeyi sağlar ve kurşunları hızlandırır. ayrıyeten 2000$ verir.
2- dual fire: iki adet tabancayla süslenmiş gümüş bir şerif rozeti şeklindedir. karaktere ikinci bir silah daha verir ve bu da attack range'i arttırır. ayrıca 2000$ verir.
3- monetary award: düz altın bir şerif rozeti şeklindedir. 2000$ verir.
4- 1-up: altın bir yuvarlak içinde 1-up yazısı şeklindedir. karaktere ekstra bir hak verir.

8 adet bölüm vardır. oyunun çoğunluğu yayan geçilirken 2. ve 7. bölümler boss'a kadar at üstünde geçilir. yine 2. ve 5. bölümlerden sonra birer bonus bölümü bulunur.

boss'lar:

bölüm 1:
simon greedwell
bölüm 2:
hawkeye "hank" hatfield
bölüm 3:
dark horse
bölüm 4:
the smith brothers
bölüm 5:
el greco
bölüm 6:
chief scalpem
bölüm 7:
paco loco
bölüm 8:
sir richard rose

oyunun snes versiyonu orjinale genelde bağlı kalırken, sega mega drive versiyonunda donanımsal kısıtlamalar sebebiyle karakterler ve bölümler yarıya indirilmiştir (ayrıca ses ve görüntü kalitesi de düşürülmüştür). üstelik bölüm tasarımları da tamamen farklıdır. yine snes versiyonu nintendo firmasının klasik "aile oyunu" makaslamalarına kurban gitmiş, ırkçılık iddiası korkusuyla 6. bölümdeki kızılderili rakipler kovboylarla değiştirilmiş, boss "chief scalpem"in adı "wigwam" olmuştur (bir tek amerikan versiyonunda). kadın hakları ihlali (ve kadına karşı şiddet unsuru) korkusuyla tüm kadın rakipler oyundan çıkarılmış, barlardaki bar fly olan kadınların da giysileri daha uzun ve kapalı hâle getirilmiştir. içki içme animasyonları kaldırılmıştır, onun yerine karakterler power-up almadan evvel şöyle bir poz keser.

Hareket = A,S,D,W
Giriş = Enter
Seçim = Sağ Shift
Kontroller = P,L,K,O

Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
İlgini Çekebilecek Diğer Oyunlar...
Sponsorlu Bağlantılar

finalfight

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 941 oyunda, 3869775 oynanma ve 1859 kayıtlı üye vardır.

X
Tam Ekrandan Çık