Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Chrono Trigger Oyna

Reklam: Oyununuz Yükleniyor 10 ([X])
Oyuna oy verebilmek için lütfen üye olunuz
Chrono Trigger Oyna

Oyun Hakkında:

Chrono Trigger Square firması tarafından çıkartılan RPG tarzı bir Super Nintendo oyunudur. Japonya'da 11 Mart 1995'te çıkan...

Nasıl Oynanır:

Chrono Trigger Square firması tarafından çıkartılan RPG tarzı bir Super Nintendo oyunudur. Japonya'da 11 Mart 1995'te çıkan bu oyun, Kuzey Amerika'da da 22 Ağustos'ta satılmaya başlamıştır. Oyunun hikayesi genç maceraperestlerin zaman içinde dolaşarak yok olmuş geleceklerini kurtarması üzerinedir. Olacak felaketi engellemek için dünyayı kurtarmaya çalışırlar.

Chrono Trigger "Rüya Takımı" ya da "Rüya Projesi" olarak tanımlanarak çıkmıştır. Her biri kendi alanında en iyi olarak gösterilen Hironobu Sakaguchi, Kazuhiko Aoki ve besteci Nabuo Uematsu (Final Fantasy serisinde de görev yapmışlardır), ayrıca Yuuji Horii ve tasarımcı Akira Toriyama (Dragon Quest serisinde de görev yapmışlardır) bu oyunda görev almışlardır.

Chrono Trigger'da kullanılan birçok husus alanında ilktir ve RPG oyunlarının kaderini değiştirmiştir. Oyunu birçok şekilde bitirebilir olmak, yan mecaralar, karakter gelişmeleri, eşsiz savaş sistemi ve ayrıntılı grafikler ilk defa kullanılmıştır. Birçok bilgisayar oyunu hayranları tarafından tüm zamanların en iyi oyunu olarak kabul görür. Playstation'a da tamamen aynı şekilde 1999'da sunulmuştur. 2001'de yayımlanan Final Fantasy Chronicles'ın da bir parçasıdır. Hiçbir zaman PAL sunucularına varamamış, bu bağlamda Avrupa'da tanınmamıştır.

Ancak gelişen yıllar ve Super Nintendo emülatörleri (ZSNES gibi) popüler oldukça; Chrono Trigger da tekrar yüksek bir ilgi görmüştür.

Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
İlgini Çekebilecek Diğer Oyunlar...
Sponsorlu Bağlantılar

Flag Counter

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 961 oyunda, 4431662 oynanma ve 1871 kayıtlı üye vardır.

Capcom Cps1 Play Atari 2600 Online Play Gameboy Advance Online Play Mame Play Neo geo Online Play Neogeo Online Play Nintendo Online Street Fighter abandoned araba araba yarış oyunu arcade atari atari 2600 games atari 2600 oyunlari atari 2600 oyunları atari kaset oyunları atari oyun atari oyunları atari salon oyunları atarioyun atis barbie oyunları capcom games online classic atari games coin op coin op arcade cps2 dovus dress up game drive game dövüş oyunu elbise giydirme oyunları emulator eski atari oyunları eski atari salon oyunları eski oyunlar flash oyun flash oyunlar futbol oyunları futbol oyunu game game rom online gameboy advance kiz kizlar komik oyunlar konsol oyunları kız oyunları kız soyma oyunları kız soyma oyunu lets play sega lets play snes macera macera oyunları mame mame game mame online neo geo neo geo oyunları neogeo nes nintendo nintendo oyunları old game online oyna oyun play play arcade play classic games play coin op arcade play gals panic puzzle puzzle oyunları retro game retro games savas savaş oyunu sega sega genesis sega megadrive sega oyunları silah snes snes atari oyunlari snk spor spor oyunları strateji strateji oyunları super nintendo sürüş oyunu yaris yetenek oyunları zeka zeka oyunları zeka oyunu
X
Tam Ekrandan Çık