Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Chrono Trigger

Reklam: 10 [X]
Oyuna oy verebilmek için lütfen üye olunuz
Chrono Trigger

Oyun Hakkında:

Chrono Trigger Square firması tarafından çıkartılan RPG tarzı bir Super Nintendo oyunudur. Japonya'da 11 Mart 1995'te çıkan...

Nasıl Oynanır:

Chrono Trigger Square firması tarafından çıkartılan RPG tarzı bir Super Nintendo oyunudur. Japonya'da 11 Mart 1995'te çıkan bu oyun, Kuzey Amerika'da da 22 Ağustos'ta satılmaya başlamıştır. Oyunun hikayesi genç maceraperestlerin zaman içinde dolaşarak yok olmuş geleceklerini kurtarması üzerinedir. Olacak felaketi engellemek için dünyayı kurtarmaya çalışırlar.

Chrono Trigger "Rüya Takımı" ya da "Rüya Projesi" olarak tanımlanarak çıkmıştır. Her biri kendi alanında en iyi olarak gösterilen Hironobu Sakaguchi, Kazuhiko Aoki ve besteci Nabuo Uematsu (Final Fantasy serisinde de görev yapmışlardır), ayrıca Yuuji Horii ve tasarımcı Akira Toriyama (Dragon Quest serisinde de görev yapmışlardır) bu oyunda görev almışlardır.

Chrono Trigger'da kullanılan birçok husus alanında ilktir ve RPG oyunlarının kaderini değiştirmiştir. Oyunu birçok şekilde bitirebilir olmak, yan mecaralar, karakter gelişmeleri, eşsiz savaş sistemi ve ayrıntılı grafikler ilk defa kullanılmıştır. Birçok bilgisayar oyunu hayranları tarafından tüm zamanların en iyi oyunu olarak kabul görür. Playstation'a da tamamen aynı şekilde 1999'da sunulmuştur. 2001'de yayımlanan Final Fantasy Chronicles'ın da bir parçasıdır. Hiçbir zaman PAL sunucularına varamamış, bu bağlamda Avrupa'da tanınmamıştır.

Ancak gelişen yıllar ve Super Nintendo emülatörleri (ZSNES gibi) popüler oldukça; Chrono Trigger da tekrar yüksek bir ilgi görmüştür.

Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
İlgini Çekebilecek Diğer Oyunlar...
Sponsorlu Bağlantılar

Flag Counter

Bağlantılar

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 942 oyunda, 4981175 oynanma ve 1278 kayıtlı üye vardır.

3do CPS3 Capcom Cps1 Giant Attack Play Atari 2600 Online Play Atari 7800 Online Play Atari Lynx Online Play Atari jaguar Online Play Gameboy Advance Online Play Mame Play Neo geo Online Play Neogeo Online Play Nintendo Online Street Fighter adult games arcade atari atari 2600 games atari 2600 oyunlari atari 2600 oyunları atari 7800 oyunlari atari jaguar oyunlari atari kaset oyunları atari lynx oyunlari atari oyun atari oyunları atari oyunları oyna atari salon oyunları atarioyun capcom games online classic atari games coin op coin op arcade cps2 dovus emulator eski atari oyunları eski atari salon oyunları eski oyunlar film oyunları gals panic game game rom online gameboy advance kara kutu oyunları konsol oyunları lets play sega lets play snes mame mame game mame online n64 nds nec neo geo neo geo oyunları neogeo neogeo pocket nes nintendo nintendo ds nintendo n64 nintendo oyunları nintendods old game old games online oyna panasonic pc-engine play play arcade play classic games play coin op arcade play gals panic playstation retro game retro games retrogames sega sega genesis sega megadrive sega oyunları sega saturn sega32x segacd snes snes atari oyunlari snk snow bros oyna spor oyunları street fighter oyna super nintendo super nintendo oyunları tekken tekken oyna turbografx turbografx16
X