Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Sunset Riders Oyna

Reklam: Oyununuz Yükleniyor 10 ([X])
Oyuna oy verebilmek için lütfen üye olunuz
Sunset Riders Oyna

Sunset Riders Oyna

Eklenme: 02-04-2014

Etiketler:play sunset riders  sunset riders oyunu  atari oyunlari  kovboylu atari oyunu  emulator  eski atari oyunları

Rating starRating starRating starRating starRating star

Oyun Hakkında:

İşte atari salonlarının en sevilen ilerlemeli kovboy oyunlarından Sunset Riders. Maceraya hazırmısınız ?

Nasıl Oynanır:

konami tarafından 1991 yılında piyasaya sürülmüş bir run and gun klasiğidir. oyun, arcade konsolların yanısıra 1992'de sega mega drive'a, 1993'te de super nintendo'ya adapte edilmiştir.

oyunun konusu vahşi batıda geçer. oyuncular 4 adet kelle avcısı'nı (steve, billy, bob, cormano) yönetirler. oynanış tarzı contra gibidir ama ordan oraya zıplamaktan çok kurşunları hedefleme ve zamanlama üzerine kurulu bir düzeni vardır. steve ile billy tabanca kullanırken, bob ile cormano tüfek kullanmaktadır. tüfek mermileri tabancaya göre daha yavaştır ancak daha geniş açıda kontrol sağlar (oyuncular da genelde geniş açı kontrolünü önemsediği için, bir de sempatik meksikalı karizmasından ötürü cormano'ya sarılırlar). oyunu popüler yapan özelliklerin başında dörtlü oyun konsolu gelir. dört kişinin aynı anda oynayabilmesi (cooperative play), dönemin oyunları arasında popüler bir artıdır.

karakterler 8 yöne doğru ateş edebilmektedirler. kol alt çaprazlara çekilerek zıplama tuşuna basınca, karakterler kayma hareketi yapar, ki ani kaçmalar için birebirdir (6. bölümdeki kızılderili boss "chief scalpem" da jetonların ardı ardına gitmemesi için bu hareketi iyi yapabiliyor olmak şarttır). oyunda kimi run and gun'ların aksine düşmanlarla çarpışmak öldürmez. oyunun kimi kısımlarında açılabilen kapılar mevcuttur, buralardan düşmanlar çıkabilir, power-up'lar elde edilebilir. düşmanlar tabanca, tüfek, bıçak, dinamit, meşale gibi silahlar kullanırlar. hepsinin değişik menzilleri ve etki alanları vardır. dinamitler hızlı davranılarak geri fırlatılabilir. her bölümün sonunda bir boss gelir ve bölümün başında vâdedilen para oyuncular arasında verdikleri damage'a göre bölüştürülür.

Oyunda 4 tip power-up bulunur. ölündüğünde tüm power-up'lar kaybedilir.
1- rapid fire: süslü altın bir şerif rozeti şeklindedir. tuşa basılı tutarak ateş edebilmeyi sağlar ve kurşunları hızlandırır. ayrıyeten 2000$ verir.
2- dual fire: iki adet tabancayla süslenmiş gümüş bir şerif rozeti şeklindedir. karaktere ikinci bir silah daha verir ve bu da attack range'i arttırır. ayrıca 2000$ verir.
3- monetary award: düz altın bir şerif rozeti şeklindedir. 2000$ verir.
4- 1-up: altın bir yuvarlak içinde 1-up yazısı şeklindedir. karaktere ekstra bir hak verir.

8 adet bölüm vardır. oyunun çoğunluğu yayan geçilirken 2. ve 7. bölümler boss'a kadar at üstünde geçilir. yine 2. ve 5. bölümlerden sonra birer bonus bölümü bulunur.

boss'lar:

bölüm 1:
simon greedwell
bölüm 2:
hawkeye "hank" hatfield
bölüm 3:
dark horse
bölüm 4:
the smith brothers
bölüm 5:
el greco
bölüm 6:
chief scalpem
bölüm 7:
paco loco
bölüm 8:
sir richard rose

oyunun snes versiyonu orjinale genelde bağlı kalırken, sega mega drive versiyonunda donanımsal kısıtlamalar sebebiyle karakterler ve bölümler yarıya indirilmiştir (ayrıca ses ve görüntü kalitesi de düşürülmüştür). üstelik bölüm tasarımları da tamamen farklıdır. yine snes versiyonu nintendo firmasının klasik "aile oyunu" makaslamalarına kurban gitmiş, ırkçılık iddiası korkusuyla 6. bölümdeki kızılderili rakipler kovboylarla değiştirilmiş, boss "chief scalpem"in adı "wigwam" olmuştur (bir tek amerikan versiyonunda). kadın hakları ihlali (ve kadına karşı şiddet unsuru) korkusuyla tüm kadın rakipler oyundan çıkarılmış, barlardaki bar fly olan kadınların da giysileri daha uzun ve kapalı hâle getirilmiştir. içki içme animasyonları kaldırılmıştır, onun yerine karakterler power-up almadan evvel şöyle bir poz keser.

Hareket = A,S,D,W
Giriş = Enter
Seçim = Sağ Shift
Kontroller = P,L,K,O

Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
İlgini Çekebilecek Diğer Oyunlar...
Sponsorlu Bağlantılar

Flag Counter

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 961 oyunda, 4430383 oynanma ve 1871 kayıtlı üye vardır.

Capcom Cps1 Play Atari 2600 Online Play Gameboy Advance Online Play Mame Play Neo geo Online Play Neogeo Online Play Nintendo Online Street Fighter abandoned araba araba yarış oyunu arcade atari atari 2600 games atari 2600 oyunlari atari 2600 oyunları atari kaset oyunları atari oyun atari oyunları atari salon oyunları atarioyun atis barbie oyunları capcom games online classic atari games coin op coin op arcade cps2 dovus dress up game drive game dövüş oyunu elbise giydirme oyunları emulator eski atari oyunları eski atari salon oyunları eski oyunlar flash oyun flash oyunlar futbol oyunları futbol oyunu game game rom online gameboy advance kiz kizlar komik oyunlar konsol oyunları kız oyunları kız soyma oyunları kız soyma oyunu lets play sega lets play snes macera macera oyunları mame mame game mame online neo geo neo geo oyunları neogeo nes nintendo nintendo oyunları old game online oyna oyun play play arcade play classic games play coin op arcade play gals panic puzzle puzzle oyunları retro game retro games savas savaş oyunu sega sega genesis sega megadrive sega oyunları silah snes snes atari oyunlari snk spor spor oyunları strateji strateji oyunları super nintendo sürüş oyunu yaris yetenek oyunları zeka zeka oyunları zeka oyunu
X
Tam Ekrandan Çık