Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Sunset Riders Oyna (SEGA)

Reklam: 10 [X]
Oyuna oy verebilmek için lütfen üye olunuz
Sunset Riders Oyna (SEGA)

Sunset Riders Oyna (SEGA)

Eklenme: 14-01-2015

Etiketler:play sunset riders  sunset riders oyunu  atari oyunlari  kovboylu atari oyunu  emulator  eski atari oyunları

Rating starRating starRating starRating starRating star

Oyun Hakkında:

İşte atari salonlarının en sevilen ilerlemeli kovboy oyunlarından Sunset Riders. Maceraya hazırmısınız ?

Nasıl Oynanır:

konami tarafından 1991 yılında piyasaya sürülmüş bir run and gun klasiğidir. oyun, arcade konsolların yanısıra 1992'de sega mega drive'a, 1993'te de super nintendo'ya adapte edilmiştir.

oyunun konusu vahşi batıda geçer. oyuncular 4 adet kelle avcısı'nı (steve, billy, bob, cormano) yönetirler. oynanış tarzı contra gibidir ama ordan oraya zıplamaktan çok kurşunları hedefleme ve zamanlama üzerine kurulu bir düzeni vardır. steve ile billy tabanca kullanırken, bob ile cormano tüfek kullanmaktadır. tüfek mermileri tabancaya göre daha yavaştır ancak daha geniş açıda kontrol sağlar (oyuncular da genelde geniş açı kontrolünü önemsediği için, bir de sempatik meksikalı karizmasından ötürü cormano'ya sarılırlar). oyunu popüler yapan özelliklerin başında dörtlü oyun konsolu gelir. dört kişinin aynı anda oynayabilmesi (cooperative play), dönemin oyunları arasında popüler bir artıdır.

karakterler 8 yöne doğru ateş edebilmektedirler. kol alt çaprazlara çekilerek zıplama tuşuna basınca, karakterler kayma hareketi yapar, ki ani kaçmalar için birebirdir (6. bölümdeki kızılderili boss "chief scalpem" da jetonların ardı ardına gitmemesi için bu hareketi iyi yapabiliyor olmak şarttır). oyunda kimi run and gun'ların aksine düşmanlarla çarpışmak öldürmez. oyunun kimi kısımlarında açılabilen kapılar mevcuttur, buralardan düşmanlar çıkabilir, power-up'lar elde edilebilir. düşmanlar tabanca, tüfek, bıçak, dinamit, meşale gibi silahlar kullanırlar. hepsinin değişik menzilleri ve etki alanları vardır. dinamitler hızlı davranılarak geri fırlatılabilir. her bölümün sonunda bir boss gelir ve bölümün başında vâdedilen para oyuncular arasında verdikleri damage'a göre bölüştürülür.

Oyunda 4 tip power-up bulunur. ölündüğünde tüm power-up'lar kaybedilir.
1- rapid fire: süslü altın bir şerif rozeti şeklindedir. tuşa basılı tutarak ateş edebilmeyi sağlar ve kurşunları hızlandırır. ayrıyeten 2000$ verir.
2- dual fire: iki adet tabancayla süslenmiş gümüş bir şerif rozeti şeklindedir. karaktere ikinci bir silah daha verir ve bu da attack range'i arttırır. ayrıca 2000$ verir.
3- monetary award: düz altın bir şerif rozeti şeklindedir. 2000$ verir.
4- 1-up: altın bir yuvarlak içinde 1-up yazısı şeklindedir. karaktere ekstra bir hak verir.

8 adet bölüm vardır. oyunun çoğunluğu yayan geçilirken 2. ve 7. bölümler boss'a kadar at üstünde geçilir. yine 2. ve 5. bölümlerden sonra birer bonus bölümü bulunur.

boss'lar:

bölüm 1:
simon greedwell
bölüm 2:
hawkeye "hank" hatfield
bölüm 3:
dark horse
bölüm 4:
the smith brothers
bölüm 5:
el greco
bölüm 6:
chief scalpem
bölüm 7:
paco loco
bölüm 8:
sir richard rose

oyunun snes versiyonu orjinale genelde bağlı kalırken, sega mega drive versiyonunda donanımsal kısıtlamalar sebebiyle karakterler ve bölümler yarıya indirilmiştir (ayrıca ses ve görüntü kalitesi de düşürülmüştür). üstelik bölüm tasarımları da tamamen farklıdır. yine snes versiyonu nintendo firmasının klasik "aile oyunu" makaslamalarına kurban gitmiş, ırkçılık iddiası korkusuyla 6. bölümdeki kızılderili rakipler kovboylarla değiştirilmiş, boss "chief scalpem"in adı "wigwam" olmuştur (bir tek amerikan versiyonunda). kadın hakları ihlali (ve kadına karşı şiddet unsuru) korkusuyla tüm kadın rakipler oyundan çıkarılmış, barlardaki bar fly olan kadınların da giysileri daha uzun ve kapalı hâle getirilmiştir. içki içme animasyonları kaldırılmıştır, onun yerine karakterler power-up almadan evvel şöyle bir poz keser.

Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
İlgini Çekebilecek Diğer Oyunlar...
Sponsorlu Bağlantılar

Flag Counter

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 942 oyunda, 4953001 oynanma ve 1257 kayıtlı üye vardır.

3do CPS3 Capcom Cps1 Giant Attack Play Atari 2600 Online Play Atari 7800 Online Play Atari Lynx Online Play Atari jaguar Online Play Gameboy Advance Online Play Mame Play Neo geo Online Play Neogeo Online Play Nintendo Online Street Fighter adult games arcade atari atari 2600 games atari 2600 oyunlari atari 2600 oyunları atari 7800 oyunlari atari jaguar oyunlari atari kaset oyunları atari lynx oyunlari atari oyun atari oyunları atari oyunları oyna atari salon oyunları atarioyun capcom games online classic atari games coin op coin op arcade cps2 dovus emulator eski atari oyunları eski atari salon oyunları eski oyunlar film oyunları gals panic game game rom online gameboy advance kara kutu oyunları konsol oyunları lets play sega lets play snes mame mame game mame online n64 nds nec neo geo neo geo oyunları neogeo neogeo pocket nes nintendo nintendo ds nintendo n64 nintendo oyunları nintendods old game old games online oyna panasonic pc-engine play play arcade play classic games play coin op arcade play gals panic playstation retro game retro games retrogames sega sega genesis sega megadrive sega oyunları sega saturn sega32x segacd snes snes atari oyunlari snk snow bros oyna spor oyunları street fighter oyna super nintendo super nintendo oyunları tekken tekken oyna turbografx turbografx16
X