Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Haberler

Final Fight
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:22 - 0 yorum

Yaklaşık 30 senede geçse hala oynanabilirliğini kaybetmemiş, ve bu gidişle de sanırım bir 30 sene daha oynanabilir olmayı sürdürebilecek ender oyunlardandır. Atari salonu zamanlarında bu oyunla tanışmamış birinin emülator ya da sitemizdeki gibi online oynama vasıtası ile oyunun hastası olması zordur,  Ama  o zamanları yaşayan bizim gibi eski atari salonu müdavimleri kesinlikle bırakamaz bu oyunu oynamayı.

Oyundan kısa bahsedecek olursak

Final Fight’da Haggar karakteri yani kaçırılan kızın babası, cody, kızın sevgilisi ve guy, cody\'nin arkadaşı olmak üzere 3 karakter bulunur. Bu oyun brawl oyunlarının en gözde olduğu 1989 yılında piyasaya sürülmüştür. ilk başlarda adı Street Fighter olarak düşünülmüş ama sonradan Final Fight olarak karar verilmiştir. Capcom firması Street Fighter ismini  ise bu oyundan 2 sene sonra piyasaya çıkıp ve dünyayı sarsacak bir başka oyun için saklanılmıştır…- Bölüm sonu canavarları haricindeki rakipleriniz için bilmeniz gereken prensip şudur:

Eğer tüm adamlar karakterinizin önünde ise sadece yumruk kullanarak beş - on adamı aynı anda dövmek  sorun olmuyor. Eğer ki rakiplerinizden biri onde biri arkanızda ise, gereken müdahale yapılmazsa o iki adam bile oyun karakterinize büyük darbeler indirebilir hatta karakterinizi öldürebilir. İşin püf noktası tüm adamları tek tarafta toplamaktır. Bu en kolay rakibinizi sırası ile tutup diğer taraftaki adamların üzerine atmaktır..

Unutmayın yerde duran bıçak, kılıç, su borusu gibi silahlar sizi daha güçlü yapmayacaktır. Çoğu zaman yumruklarınızın hızını ve sertliğini bu silahlarin gücüne tercih etmek gerekir, Genellikle de yukarda da yazdığım gibi çok sayıda düsmanın, size hem önden hem arkadan saldırdığı durumlarda…  Yerdeki silahlarla çok sayıda adamı dövmeye çalışırken ilk bir iki seferde bir kaç düşman ölse de mutlaka geride kalanları oyun karakterinizi araya alıp oldukça etkili darbeler indirecekti. Kılıçı, Andore gibi az sayıda ve oldukça güçlü olan düşmanlarla savaşırken tercih etmelisiniz

Karşınızda ki bir adamı öldürmemişken ilerlemek, büyük ihtimalle ekranda başa cıkılmayacak kadar cok düşmanın birikmesinden başka hiç bir işe yaramayacaktır. o yüzeden bazı özel istisnalar hariç (enerji almak gibi ) ekrandaki bütün düşmanları öldürmeden ilerlememek gerekir.

Final Fight oyununda başarılı olmak için büyük ölçüde nerden hangi adamın çıkacağını bilmeyi, yani tecrübeyi dolayısı ile de atari salonlarına jeton karşılığı bırakılan bol miktarda parayı gerektirecek şekilde dizayn edilmiştir  Bu yüzden, oynamaya yeni başlamışken sürekli dayak yemek sizin bu oyunu beceremediğinizi göstermez. Onun için hemen moralinizi bozmayınız.


Son bir tüyo: Zeminden ateşlerin çıktığı bölümde Edi E den hemen sonra gelen, eğer ki dikey düzleminizi hiç bozmazsanız, yani yukarı aşağı hareket etmeden sadece sağ sol tusları ile oynarsanız, ilk iki alev hariç hic bir alev size dokunmayacaktır. Diğer adamlar cayır cayır yanarken siz alevlerin bacaklarınızın arasından geçip gitmesini seyredersiniz.Son yorumlar
Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
<

Sponsorlu Bağlantılar

Flag Counter

Bağlantılar

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 942 oyunda, 4931486 oynanma ve 1212 kayıtlı üye vardır.

3do CPS3 Capcom Cps1 Giant Attack Play Atari 2600 Online Play Atari 7800 Online Play Atari Lynx Online Play Atari jaguar Online Play Gameboy Advance Online Play Mame Play Neo geo Online Play Neogeo Online Play Nintendo Online Street Fighter adult games arcade atari atari 2600 games atari 2600 oyunlari atari 2600 oyunları atari 7800 oyunlari atari jaguar oyunlari atari kaset oyunları atari lynx oyunlari atari oyun atari oyunları atari oyunları oyna atari salon oyunları atarioyun capcom games online classic atari games coin op coin op arcade cps2 dovus emulator eski atari oyunları eski atari salon oyunları eski oyunlar film oyunları gals panic game game rom online gameboy advance kara kutu oyunları konsol oyunları lets play sega lets play snes mame mame game mame online n64 nds nec neo geo neo geo oyunları neogeo neogeo pocket nes nintendo nintendo ds nintendo n64 nintendo oyunları nintendods old game old games online oyna panasonic pc-engine play play arcade play classic games play coin op arcade play gals panic playstation retro game retro games retrogames sega sega genesis sega megadrive sega oyunları sega saturn sega32x segacd snes snes atari oyunlari snk snow bros oyna spor oyunları street fighter oyna super nintendo super nintendo oyunları tekken tekken oyna turbografx turbografx16
X