Anon
Skorunu Kaydetmek İçin Hemen Üye Ol!
Giriş  Kayıt Ol   Facebook ile giriş yap

Haberler

Sunset Riders
Gönderen: system66, 08-07-2015, 01:21 - 0 yorum

Konami şirketi tarafından 1991 yılında piyasaya sürülen bir koş ve vur oyunudur Sunset Riders, arcade konsolların yanısıra 1992\'de Sega\'ya, 1993\'te de Süper Nintendo \'ya uyarlandı.

Sunset Riders ın konusu vahşi batıda geçiyor. Oyun karakterleri (Steve – Billy – Bob – Cormano) olarak  4 adet kelle avcısından oluşuyor. Oyunun tarzı Contra gibi ama sağa sola zıplamaktan daha çok kurşunları hedefleme ve zaman üzerine kurulu bir yapısı var. Billy ve Steve silah olarak tabanca kullanırken, Cormano ve Bob tüfek kullanıyorlar. Tüfek mermileri tabancaya göre daha yavaş kalsada daha geniş açıda kontrol sağlamaktadır. Sunset Riders ı popüler yapan özelliklerin başında 4 lü oyun konsolu gelmektedir. 4 kişinin aynı anda oynayabilmesi oyunun popüleritesini daha bir arttırmıştı.

Oyun karakterleri 8 farklı yöne doğru ateş edebiliyorlar. Atari kolu alt çaprazlara çekilerek zıplama düğmesine basınca, karakterler kayma hareketi yapıyor, Bu ani kaçışlar için birebirdir (Unutmayın 6. Bölüme gelirseniz kızılderili boss Chief Scalpem da jetonlarınızın ar arda gitmemesi için bu hareketi çok iyi yapabiliyor olmak gerekir). Sunset Riders da diğer koş ve vur  ların aksine sadece düşmanlarla çarpışmak öldürmüyor. Oyunun bazı kısımlarında kapılar mevcut. Bu kapılardan düşman çıkabilir ya da enerji arttırıcılar elde edilebiliyor. Düşmanlarınız tabanca tüfek bıçak, dinamit meşale gibi silahlar kullanıyorlar. Bu silahların türüne göre değişik menzilleri ve etki alanları mevcut. Dinamitler hızlı davranılarak geri düşmana atılabilir. Her bölüm sonunda bir boss geliyor ve bölümün başında vadedilen para oyuncular arasında verdikleri hasara göre bölüştürülür.

Sunset Riders da  4 çeşit özellik bulunur. Karakter ölündüğünde tüm özellikler kaybediliyor.

1- Rapid Fire: Altın bir şerif rozeti şeklinde. Tuşa basılı tutarak seri ateş edebilmeyi sağlar ve kurşunları hızlandırır. ayrıca 2000$ para ödülü veriyor.
2- Dual Fire: iki adet tabancayla süslü gümüş bir şerif rozeti şeklinde.. Karakterimze ikinci bir silah daha verir. ayrıca para ödülü veriyor.
3- Monetary Award: Altın bir şerif rozeti şeklindedir. 2000$ para ödülü veriyor.
4- 1-UP: Altın bir madalyo içinde 1-UP yazar. Karakterimize ekstra bir can verir.

Sunset Riders da   8 tane bölüm var. Oyunun geneli yaya ilerlerken 2. ve 7. bölümler BOSS a kadar at üstünde gidiliyor. Son yorumlar
Yorum Yazmak İçin Lütfen Giriş Yapınız ya da Kayıt Olunuz.
<

Sponsorlu Bağlantılar

Flag Counter

Bağlantılar

En İyi Oyuncular

En Çok Oynananlar

Atari Salonumuzda Toplam: 942 oyunda, 4931481 oynanma ve 1212 kayıtlı üye vardır.

3do CPS3 Capcom Cps1 Giant Attack Play Atari 2600 Online Play Atari 7800 Online Play Atari Lynx Online Play Atari jaguar Online Play Gameboy Advance Online Play Mame Play Neo geo Online Play Neogeo Online Play Nintendo Online Street Fighter adult games arcade atari atari 2600 games atari 2600 oyunlari atari 2600 oyunları atari 7800 oyunlari atari jaguar oyunlari atari kaset oyunları atari lynx oyunlari atari oyun atari oyunları atari oyunları oyna atari salon oyunları atarioyun capcom games online classic atari games coin op coin op arcade cps2 dovus emulator eski atari oyunları eski atari salon oyunları eski oyunlar film oyunları gals panic game game rom online gameboy advance kara kutu oyunları konsol oyunları lets play sega lets play snes mame mame game mame online n64 nds nec neo geo neo geo oyunları neogeo neogeo pocket nes nintendo nintendo ds nintendo n64 nintendo oyunları nintendods old game old games online oyna panasonic pc-engine play play arcade play classic games play coin op arcade play gals panic playstation retro game retro games retrogames sega sega genesis sega megadrive sega oyunları sega saturn sega32x segacd snes snes atari oyunlari snk snow bros oyna spor oyunları street fighter oyna super nintendo super nintendo oyunları tekken tekken oyna turbografx turbografx16
X